Stałe formy działalności
Każdego roku podsumowaniem działalności jest wystawa najlepszych prac w galerii Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”. W ramach zajęć młodzież zwiedza również galerie i muzea, ogląda filmy o sztuce, wyjeżdża na plenery. Wielu uczestników zdobywa nagrody i wyróżnienia w licznych konkursach plastycznych o zasięgu ogólnopolskim a nawet międzynarodowym.
Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych od wtorku do piątku oraz w soboty. Opłata wynosi: 80 zł za miesiąc. W ramach opłat zapewniamy materiały do twórczości. Zajęcia prowadzą: instruktor artystyczny – Irena Filipowicz oraz artysta plastyk Joanna Krajewska.
![]() |
Pracownia Graficzna - zajęcia dla młodzieży w wieku 13-18 lat. Uczestnicy zajęć poznają różne rodzaje grafiki warsztatowej takich jak: druk wypukły (linoryt), druk wklęsły (sucha igła) czy druk płaski (litografia). Uczą się także rysunku, zasad dobrej kompozycji i projektowania.
![]() |
"GRAFFITO" zrzesza w swoich szeregach osoby dorosłe z uzdolnieniami plastycznymi. Głównym kierunkiem zajęć jest rysunek, oraz malarstwo. Spotkania członków koła odbywają się raz w tygodniu (wtorki, w godzinach 17.30 – 20.30) z wakacyjną przerwą – lipiec i sierpień. Oprócz wtorkowych zajęć w pracowni plastycznej WOK, członkowie koła, we własnym zakresie, organizują jednodniowe, plenerowe wypady na terenie Wyszkowa i jego powiatu. Opiekunem artystycznym koła do dnia dzisiejszego jest art. plastyk Adam Józef Karpiński.
Swoje osiągnięcia w dziedzinie rysunku i malarstwa „GRAFFITO” prezentuje na wystawach organizowanych w galerii WOK „Hutnik” w Wyszkowie. Członkowie koła ze swoimi pracami pokazują się również na corocznych Artystycznych Giełdach Świątecznych organizowanych przez WOK „Hutnik” w Wyszkowie, oraz na wszelkich festynach gminnych naszego powiatu.
Koło Plastyka Amatora „GRAFFITO” jest kołem otwartym i wszelkie osoby o zacięciu artystycznym są mile widziane w jego szeregach. Uczestnictwo w zajęciach jest odpłatne (na dzień dzisiejszy; 80 zł/m-c) Bliższe informacje na ten temat można uzyskać w sekretariacie WOK „Hutnik”(tel. 29 742 4448) lub u opiekuna koła (tel. 503 981 078).
![]() |
Zasadniczym celem działalności ogniska jest wychowanie słuchaczy na wrażliwych odbiorców sztuki, przygotowanie ich do czynnego uczestniczenia w artystycznym ruchu amatorskim oraz przygotowanie szczególnie uzdolnionych do dalszego kształcenia w państwowym szkolnictwie artystycznym.
Nauczanie odbywa się w cyklu 6-letnim dla dzieci od 7 roku życia i 4-letnim od 10 roku życia. Zajęcia są płatne 170 zł miesięcznie. Uczniowie spotykają się z nauczycielem na zajęciach indywidualnych gry na instrumencie oraz grupowych na umuzykalnieniu.
W trakcie roku szkolnego zdają egzamin semestralny, roczny i otrzymują promocję na następny etap nauczania. Mają możliwość pokazania się na koncertach uczniów ogniska, które organizujemy w styczniu, maju i czerwcu.
W bieżącym roku szkolnym uczymy na następujących instrumentach u nauczycieli:
Pianino – Kamil Pałubiński
Keyboard i akordeon – Mirosława Polak
Gitara – Artur Miernicki, Wojciech Pakieła,
Umuzykalnienie – Kamil Pałubiński
Nauka gry na instrumentach musi być systematyczną pracą, która w efekcie daje dużo satysfakcji, rozwija intelektualnie i ma znaczący wpływ na ogólny rozwój osobowości młodego człowieka.
Zapraszamy. Chętni mogą zapisywać się w sekretariacie WOK „Hutnik” tel. 29 742 44 48
Pod kierunkiem profesjonalnego choreografa Danuty Deptuły i muzyka Stanisława Kadłubowskiego zespół przygotował i zaprezentował widzom Wyszkowa oraz mieszkańcom innych miast i wsi województwa mazowieckiego trzy programy składające się z pieśni i tańców kurpiowskiej Puszczy Zielonej i Białej.
7-krotnie OBEREK uczestniczył w wojewódzkich i ogólnopolskich przeglądach działalności artystycznej seniorów. Z każdego wyjazdu powrócił z nagrodą.
Największymi dotąd sukcesami było zdobycie:
- I miejsca w kategorii zespołów folklorystycznych na VII Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów "Teraz My", który odbył się w Warszawie w 2009r.
- I miejsce na Mazowieckim Przeglądzie TAS "Węgrowskie Barwy Jesieni" w Węgrowie w 2011 i 2012 r.
- Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów, Zespołów Śpiewaczych i Kabaretów w Warszawie w 2012r.
W styczniu 2014 roku na jubileuszowym koncercie ZPiT OBEREK zaprezentował nowy program składający się z 3 części-pieśni i tańców Puszczy Białej, Zielonej i Podlasia.
![]() |
TEATR FARSA
Czytaj więcej na www.facebook.com/TeatrFarsa