Teatr Mazowiecki

Teatr Mazowiecki zaprasza na spektakl online.

"NIEBEZPIECZNA GRA" spektakl z napisami

Występują: Maria Seweryn, Mirosław Zbrojewicz
Czas trwania: 90 min. (bez przerwy)
Bilety: 20 zł

Spektakl dostępny za pośrednictwem platformy VOD. Zakup biletów:
www.mik.waw.pl/vod/
https://ewejsciowki.pl/cala-polska/teatry/teatr-mazowiecki,16/niebezpieczna-gra--online,12486?eventId=191898


Premiera odbędzie się LIVE na platformie VOD 29 stycznia o godz. 19:00. Spektakl będzie następnie dostępny w formule video na żądanie do 26 lutego 2021 r.

FotoFoto


SPEKTAKL Z PIOSENKAMI AGNIESZKI OSIECKIEJ

tekst: Halina Rowicka
adaptacja i reżyseria: Jan Szurmiej
scenografia i kostiumy: Andrzej Lewczuk
aranżacje muzyczne: Mikołaj Hertel
muzyka: Jacek Bąk, Janusz Bogacki, Natalia Iwanowa, Seweryn Krajewski, Jacek Mikuła, Włodzimierz Nahorny, Bułat Okudżawa, Wiktor Osiecki, Andrzej Zieliński
zdjęcia: Rafał Latoszek

występują: Halina Rowicka, Jacek Kawalec, Mikołaj Hertel (akompaniament)

Co się stało z naszą miłością? Mogą siebie zapytać Anna i Franciszek – bohaterowie nowej sztuki Teatru Mazowieckiego – spektaklu poetycko-muzycznego „A miał być cud”, którego scenariusz powstał na kanwie tekstów Agnieszki Osieckiej. A ona jak nikt inny umiała pisać o miłości – nie tylko tej wielkiej, pierwszej, ale i tej dojrzałej, znudzonej rutyną dnia codziennego, tęskniącej za szaleństwem i porywami wielkich namiętności. Osiecką można nazwać mistrzynią w wynajdywaniu poezji w prozie życia, w inteligentnym łączeniu tego, co wzniosłe i poważne, z tym co niskie i zwyczajne. Może jednak, koniec końców, to właśnie ta codzienność jest czymś najważniejszym? Kiedy po latach bycia razem wydaje nam się, że życie z kimś innym byłoby lepsze i wspanialsze, nagle okazuje się, że chcemy być z tą lub z tym właśnie – w znanej, czasami nieciekawej, ale bliskiej zwyczajności. Tak właśnie jak Anna i Franciszek – już niemłodzi, znający na wylot swoje słabostki, często irytujący siebie nawzajem, drażliwi, ale mimo wszystko ze sobą, obok siebie. Czasami tylko tęsknota nas gna, coś w sercu gra, kiedy chce się lecieć, uciec i szaleć, kiedy chce się powiedzieć słowami piosenki Osieckiej – „uciekaj moje serce”.

Czas trwania ok. 70 minut
PREMIERA 1 marca 2019 r.

Foto


23 lutego 2015 r., o godz. 17.00 w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie zostało podpisane porozumienie partnerskie pomiędzy Mazowieckim Instytutem Kultury a dziesięcioma ośrodkami kultury z terenu Mazowsza. Porozumienie to ma na względzie upowszechnianie kultury w zakresie prezentacji spektakli teatralnych wśród widzów z terenu Mazowsza oraz nawiązanie i zacieśnienie w tym celu współpracy mazowieckich instytucji kultury.

Porozumienie podpisał również dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” – Mariusz Kowalski. Na konferencji prasowej obecne były również media lokalne. Nasze miasto reprezentował tygodnik „Nowy Wyszkowiak”.
Sygnatariusze niniejszego porozumienia nawiązali współpracę w celu stworzenia sieci scen teatralnych Mazowsza, działającej pod nazwą TEATR MAZOWIECKI SIEĆ, umożliwiającej wspólną realizację przedstawień teatralnych i ich prezentację szerokiemu gronu widzów.

Nowo powstała sieć scen teatralnych Mazowsza ma na celu:
1) produkcję spektakli teatralnych w koprodukcji wszystkich Partnerów;
2) regularną prezentację spektakli teatralnych na scenach Mazowsza;
3) pozyskanie stałej publiczności teatralnej na Mazowszu;
4) prowadzenie programów edukacyjnych i warsztatów dla widzów;
5) promocję działalności teatralnej;
6) wspólne aplikowanie o środki finansowe przeznaczone na działalność teatralną.

Mamy nadzieję, że będzie początek wspaniałej przygody z teatrem oraz wspólnego budowania publiczności na Mazowszu.
Wstępem do współpracy był prezentowany w grudniu 2014 roku spektakl „Małe zbrodnie małżeńskie”, który cieszył się dużym zainteresowaniem wyszkowskiej publiczności.


Najbliższy spektakl

Foto


BOŻE MÓJ!
(Oj Elohim!)
autor: Anat Gov
przekład: Agnieszka Olek
adaptacja, reżyseria i opracowanie muzyczne: Marek Pasieczny
scenografia: Joanna Macha, Marcelina Początek-Kunikowska
kostiumy: Agnieszka Werner-Szyrle
zdjęcia: Rafał Latoszek

występują: Dorota Landowska, Andrzej Mastalerz
Sesja terapeutyczna, w której pacjentem jest sam Bóg, to coś niecodziennego. Pan B. pojawia się nagle w gabinecie lekarki – samotnej matki autystycznego chłopca, prosząc o pomoc. Kto jednak w rzeczywistości tej pomocy potrzebuje, kto jest pacjentem a kto lekarzem, kto komu pomaga? Nie wydaje się to takie oczywiste, nie dajmy się zwieść pozorom.

Role nieustanie się zmieniają, bohaterowie grają przed sobą, żartują, próbują ukryć prawdziwe uczucia, prowokują się wzajemnie, nawet ranią. Wszystko po to, by w końcu z akceptacją przyjąć to, co niesie im życie, by zrozumieć, co tak naprawdę jest ważne. Czy jest to miłość, wiara, otwarcie na innych, czy też jeszcze coś innego? Każdy z widzów sam musi odpowiedzieć na to pytanie. Sztuka Anat Gov nie daje prostych i gotowych rozwiązań, ale z pewnością daje nadzieję i nie pozostawia obojętnym. Ascetyczna, prosta scenografia, ekspresyjna muzyka, gra świateł tworzą doskonale skomponowaną całość – świat, który wciąga widzów od pierwszej chwili.

Anat Gov z delikatnością i wyczuciem zadaje widzom trudne pytania, w lekki i inteligentny sposób porusza poważne tematy, zapraszając na sesję terapeutyczną. Takiej sesji nie można pominąć, zwłaszcza kiedy grają tak znakomici aktorzy, jak Dorota Landowska i Andrzej Mastalerz. Zobaczymy ich w różnych i zaskakujących wzajemnych relacjach. Lekarka i pacjent, matka i syn, kobieta i mężczyzna – to niektóre z nich… złożone, zmienne, czasami przeczące sobie, ale prawdziwe, tak jak samo życie.

Spektakle Teatru Mazowieckiego

Foto


Foto


Foto
Magdalena Małecka-Wippich

Aktorka wystąpi w spektaklu literacko-muzycznym na podstawie poematu Stanisława Balińskiego „Wieczór w Teatrze Wielkim”. Muzyka w wykonaniu Magdaleny Małeckiej-Wippich (na altówce).
„Wieczór w Teatrze Wielkim” to doskonały tekst napisany błyskotliwie i z dużym poczuciem humoru. To poetycka opowieść o sztuce i barwna wędrówka śladami minionej epoki. Ten spektakl jest ucztą dla fanów teatru i dla miłośników talentu aktorki, która, jak sama mówi, gra go już od wielu lat i zawsze z ogromną przyjemnością”.
Elementem wieczoru będzie spotkanie-rozmowa z publicznością, w trakcie którego aktorka opowie o swoich znanych rolach teatralnych i filmowych.

Stanisław Baliński (1898-1984), twórca blisko związany z grupą poetycką Skamander, opisuje z humorem, trochę ironicznie, a zarazem sentymentalnie świat współczesnych mu artystów. W recytowanym przez Annę Seniuk poemacie słyszy się zachwyt nad sztuką. Lecz to dopiero początek opowieści. Opera jest jedynie pretekstem, aby dotknąć tego, co zawsze najbardziej emocjonuje i ciekawi. Dzięki Balińskiemu będziemy mogli zajrzeć za teatralne kulisy, poznać losy wielkich śpiewaków, poczuć smak sławy a czasem – także ból porażki

Czas trwania spektaklu wraz ze spotkaniem
ok. 80 min. / bez przerwy

Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków

tel. +48 29 742-44-48

e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

Biuletyn Informacji Publicznej
http://www.bip.wok-hutnik.pl

Deklaracja dostępności

Koło Plastyczne Pracownia graficzna Ognisko Muzyczne

Wyszkowski Uniwersytet III Wieku Dyskusyjny Klub Filmowy Graffito Galeria

Zespół Pieśni i Tańca OBEREK Urząd Miejski w Wyszkowie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa Sieć kin studyjnych i lokalnych TOMITOFA© 2007-2020 Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"
Zawartość merytoryczna: Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK", e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14