DKF - Kino Dobrych Filmów

Kino Dobrych Filmów. Pokazy dobrych filmów organizowane są w kameralnej sali kinowej, która pomieści 53 widzów. Filmy wyświetlamy codziennie, seanse odbywają się przeważnie o godz.17.00 i 19.00, poranki dla dzieci – w soboty i niedziele o 11.00 (jeśli w bieżącym repertuarze jest film dla dzieci). Wyświetlamy również filmy z repertuaru w godzinach przedpołudniowych dla grup zorganizowanych, jesteśmy w stanie wyświetlić również filmy starsze, z zakresu lektur szkolnych. Staramy się sprowadzać ciekawe, wartościowe filmy, w jak najkrótszym czasie po premierze, nie wydane jeszcze na płytach DVD. Repertuar kina publikowany jest na naszej stronie internetowej oraz w prasie lokalnej.

DKF - Kino Dobrych Filmów to obecnie coś więcej niż tylko projekcie repertuarowe. Od kwietnia 2010 roku działa w nim wyszkowski Dyskusyjny Klub Filmowy, forma spotkań, podczas których uczestnicy oglądają wybrany film, po czym dyskutują na jego temat.

Spotkania DKF odbywają się raz w miesiącu, zazwyczaj w czwartki. Prowadzi je Piotr Płochocki - dziennikarz, pasjonat kina, literatury i fotografii, historyk lokalny, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. W 2012 roku obronił pracę magisterską z zakresu Komunikowania masowego pt. „Zjawisko kultowości w perspektywie filmu fabularnego, na wybranych przykładach filmów kina amerykańskiego”.

Repertuar DKF jest bardzo szeroki i reprezentuje spektrum kina od cenionych pozycji kina współczesnego jak: „Oszukana”, „Pokuta” czy „Miasto ślepców” do absolutnych klasyków X muzy - „Okno na podwórze”, „Stracony weekend”, „Dziewczyna z prowincji”, „Niewinni czarodzieje” czy „Bulwar Zachodzącego Słońca”, dzieł, które nawet w tematycznej telewizji są emitowane bardzo rzadko. Filmy Hitchcocka, Wildera, Mandokiego, Eastwooda czy Wajdy pobudzają nie tylko do dkf-owej dyskusji, ale także do refleksji nad sprawami bieżącymi, nad osobistymi problemami uczestników.

Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków

tel. +48 29 742-44-48

e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

Biuletyn Informacji Publicznej
http://www.bip.wok-hutnik.pl

Deklaracja dostępności

Koło Plastyczne Pracownia graficzna Ognisko Muzyczne

Wyszkowski Uniwersytet III Wieku Dyskusyjny Klub Filmowy Graffito Galeria

Zespół Pieśni i Tańca OBEREK Urząd Miejski w Wyszkowie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa Sieć kin studyjnych i lokalnych TOMITOFA© 2007-2020 Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"
Zawartość merytoryczna: Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK", e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14